KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13161457
nr 1316 1457
Gérard Titus-Carmel
(f. 1942), Frankrike
Blandteknik, "Monument á la métode". Signerad, daterad 1971, numrerad 61/100. Mixed media. Bladets mått: ca 54x74 cm
Kondition: kasetten skadad
Gérard Titus-Carmel, fransk bildkonstnär född 1942.
måndag 30 mars 2020
kl 20:28:27
Gérard Titus-Carmel
Läs mer om Gérard Titus-Carmel